Про нас

Міжнародна гуманітарна організація Help – Hilfe zur Selbsthilfe

Help – Hilfe zur Selbsthilfe була заснована в 1981 році для підтримки афганських біженців. Сьогодні ми працюємо у більш ніж 20 країнах світу. Разом з нашими міжнародними партнерськими організаціями ми щодня працюємо над тим, щоб дати можливість людям у регіонах наших проєктів вести самостійне та гідне життя.

Метою створення цієї організації було надання допомоги тим людям, які її потребують, жертвам природних і техногенних катастроф, збройних конфліктів. При чому допомога мала надаватися всім, незалежно від етнічного походження, переконань чи ідеології.

Help в Україні

У 2021 році місія Help – Hilfe zur Selbsthilfe розпочала свою діяльність в Україні з основним фокусом на розвиток малого та середнього бізнесу в Донецькій та Луганській областях. Однак, з початком повномасштабного вторгнення, організація переключила свою увагу на надання невідкладної допомоги населенню, що постраждало від війни, по всій території України.

Help надає невідкладну допомогу населенню, зокрема продуктові та гігієні набори, гаряче харчування та багатоцільову грошову допомогу. У міру стабілізації ситуації в Україні, Help поступово повертається до проєктів економічного розвитку.  

Діяльність 

Завдяки проєктам, спрямованим на підтримку малих та середніх підприємств, організація допомагає забезпечити розвиток аграрного сектору країни. За допомогою довгострокових проєктів, Help прагне дати людям, які цього потребують, можливість подбати про себе. Організація співпрацює з місцевими партнерськими організаціями та залучає місцевих учасників проєкту до планування та реалізації програм. Це допомагає зміцнити сили громадянського суспільства в Україні. Зважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в Україні, організація Help допомагає бізнесу, зокрема у агросекторі.

Окрім надання екстреної допомоги, Help проводить проєкти з реконструкції, допомоги внутрішньо переміщеним особам, забезпечення теплопостачання, продовольчої безпеки та охорони здоров’я.

Партнери 

Help в Україні працює з неприбутковими організаціями, бізнес-асоціаціями та іншими організаціями, які мають досвід роботи з місцевими громадами, реалізуючи проєкти з різних напрямків, таких як теплопостачання, медична допомога, освіта, допомога внутрішньо переміщеним особам та інші.  За час існування в Україні організація реалізувала проєкти з багатьма локальними партнерами, як-от ГО “Широкий cтеп”, “Покоління Z”, Українська Рада Бізнесу, БФБО “Район №1″, НГО “Repair Together”, Ukrainian Business Council, ГО «Українська Аграрна Рада» (УАР), БФ «SaveUA», БОБФ «Штаб Добра», ГО «Центр підтримки «Опора», БОБФ «Світлі Справи», БОБФ «Турботливість», НГО “Дівчата”, Гуманітарний Хаб “Я – Маріуполь”, БФ”UA Friends”. 

Фінансування

Найбільшими донорами для місії Help в Україні є Федеральне міністерство закордонних справ, Aktion Deutschland Hilft, NAK-karitativ, Lions Clubs International.  

“Фермерам, що займаються землеробством, було надано 122 019 л дизельного палива,
щоб вони могли зібрати врожай цього року. Восени плануються проєкти з підготовки муніципальних об’єктів до зими (за ймовірності відсутності газопостачання в країні).”

– Голова Німецького центрального інституту соціальних питань (DZI).

Help – Hilfe zur Selbsthilfe тісно співпрацює з місцевими громадами і зацікавленими сторонами і бере участь в кластерах, які напрацьовують скоординовані рішення з надання допомоги, як от FSLC (кластер з продовольчої безпеки та засобів до існування), кластер з питань логістики, WASH Cluster (водопостачання, санітарія, гігієна), робоча група з питань грошової допомоги, кластер з питань Житла та непродовольчих товарів (НПТ).

Робота Help – Hilfe zur Selbsthilfe націлена на довгострокову перспективу. Тобто важливою складовою роботи організації є не лише надання невідкладної допомоги в кризовій ситуації, а й допомога людям у пристосуванні до нових обставин і підтримці гідних умов життя.

Відповідальність не лише перед людьми, яким надається допомога, але і перед донорами 

Проєкти фінансують як державні, так і приватні німецькі фонди, тобто це кошти з податків і пожертв. Help – Hilfe zur Selbsthilfe пишається тим, що кожного року організація отримує знак схвалення від Німецького центрального інституту соціальних питань (DZI). Це свідчить про: 

  1. Правдиву і чітку рекламу;
  2. Економічне ефективне використання коштів, яке можна перевірити;
  3. Чітку звітність;
  4. Перевірку річних звітів і їх надання в DZI;
  5. Внутрішній контроль комітетів з управління з боку незалежного наглядача.

92% пожертв Help – Hilfe zur Selbsthilfe спрямовує виключно на реалізацію проєктів. Це говорить про найнижчі витрати на адміністративний ресурс та PR.

Організація намагається обирати локальних партнерів, які також відповідають цим стандартам.

Детальніше про Стандарти Прозорості і Порядності: 

DZI надає благодійникам інформацію про авторитетність та серйозність сотень неприбуткових організацій, розробляє рекомендації щодо благодійності за різними окремими напрямками, а також моніторить неприбуткові організації щодо дотримання Стандартів Прозорості & Порядності та вручає найкращим з них спеціальний знак ― SpendenSiegel як індикатор надійності в неприбутковому секторі.