Про нас

Історія заснування

Радянська інтервенція в 1979 році в Афганістан призвела до того, що мільйони місцевих жителів були вимушені покинути свої домівки і тікати з країни. Це була найбільша хвиля біженців з часів другої світової війни. Три мільйони афганців шукали прихисток в Пакистані та Ірані, але вони були вимушені жити в нелюдських умовах в таборах для біженців.

У відповідь на цю гуманітарну кризу 15 липня 1981 року члени всіх представлених у німецькому парламенті партій об’єдналися з видатними діячами науки того часу і створили гуманітарну організацію Help – Hilfe zur Selbsthilfe.

Метою створення цієї організації було надання допомоги тим людям, які її потребують, жертвам природних і техногенних катастроф, збройних конфліктів. При чому допомога мала надаватися всім, незалежно від етнічного походження, переконань чи ідеології.

Продовжуючи допомагати людям з Афганістану і до нині, Help – Hilfe zur Selbsthilfe розвивала багато проєктів в інших країнах. Серед них – допомога з роботою для людей з інвалідністю в Румунії, відновлення шкіл в Тибеті, створення криниць і складів для фермерської продукції в Зімбабве, допомога жертвам війн в Боснії і Руанді, боротьба з ВІЛ-СНІД в Уганді.

За 41 рік свого існування було реалізовано 83 проєкти в 25 країнах по всьому світу.

Help в Україні

В Україні організація вирішила відкрити офіс в кінці 2021 року для розвитку малого і середнього бізнесу в Донецькій і Луганських областях. Але все змінилося 24 лютого 2022 року, коли Російська Федерація розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Команда змогла швидко переформатуватися з проєктів економічного розвитку на невідкладну допомогу населенню, що постраждало від війни по всій території України. З березня по серпень організація Help – Hilfe zur Selbsthilfe надала постраждалим таку допомогу:

  • Більше 7000 переміщених сімей отримали продуктові і гігієнічні набори;
  • 6180 переселенців отримали гаряче харчування;
  • Було організовано надання психологічної допомоги в Умані, Запоріжжі, Ужгороді, а також онлайн;
  • Були надані медичні препарати для міської лікарні в Запоріжжі для допомоги постраждалим;
  • Була створена гаряча лінія, де оператори надавали необхідну для переселенців інформацію (де отримати гуманітарну допомогу, в яку лікарню можна звертатися, де шукати прихисток та ін.);
  • 350 переселенців в Черкаській і Запорізькій області отримали цільову грошову допомогу на оренду житла і сплату за комунальні послуги;
  • 200 постраждалих отримали мультицільову грошову допомогу.

Поступово організація почала впроваджувати також проєкти, що націлені на економічний розвиток і на подолання наслідків війни. Наприклад, фермерським господарствам, що займаються тваринництвом, були надані корми і ветеринарні препарати. Також розпочався грант на отримання нетелів фермерами в Лубенській громаді.

Фермерам, що займаються землеробством, було надано 122 019 л дизельного палива, щоб вони могли зібрати врожай цього року. Восени плануються проєкти з підготовки муніципальних об’єктів до зими (за ймовірності відсутності газопостачання в країні).”

– Голова Німецького центрального інституту соціальних питань (DZI).

Help – Hilfe zur Selbsthilfe тісно співпрацює з місцевими громадами і зацікавленими сторонами і бере участь в кластерах, які напрацьовують скоординовані рішення з надання допомоги, як от FSLC (кластер з продовольчої безпеки та засобів до існування), кластер з питань логістики, WASH Cluster (водопостачання, санітарія, гігієна), робоча група з питань грошової допомоги, кластер з питань Житла та непродовольчих товарів (НПТ).

Місія і бачення

Основний девіз – це «Допомогти людям допомагати самим собі».

Робота Help – Hilfe zur Selbsthilfe націлена на довгострокову перспективу. Тобто важливою складовою роботи організації є не лише надання невідкладної допомоги в кризовій ситуації, а й допомога людям у пристосуванні до нових обставин і підтримці гідних умов життя.

Відповідальність не лише перед людьми, яким надається допомога, але і перед донорами

Проєкти фінансують як державні, так і приватні німецькі фонди, тобто це кошти з податків і пожертв. Help – Hilfe zur Selbsthilfe пишається тим, що кожного року організація отримує знак схвалення від Німецького центрального інституту соціальних питань (DZI). Це свідчить про:

  1. Правдиву і чітку рекламу;
  2. Економічне ефективне використання коштів, яке можна перевірити;
  3. Чітку звітність;
  4. Перевірку річних звітів і їх надання в DZI;
  5. Внутрішній контроль комітетів з управління з боку незалежного наглядача.

92% пожертв Help – Hilfe zur Selbsthilfe спрямовує виключно на реалізацію проєктів. Це говорить про найнижчі витрати на адміністративний ресурс та PR.

Організація намагається обирати локальних партнерів, які також відповідають цим стандартам.

Детальніше про Стандарти Прозорості і Порядності:
DZI надає благодійникам інформацію про авторитетність та серйозність сотень неприбуткових організацій, розробляє рекомендації щодо благодійності за різними окремими напрямками, а також моніторить неприбуткові організації щодо дотримання Стандартів Прозорості & Порядності та вручає найкращим з них спеціальний знак ― SpendenSiegel як індикатор надійності в неприбутковому секторі.