Програма спрямована на посилення ролі місцевих громадських організацій у сфері гуманітарного реагування. Вона відповідає глобальній стратегії Help і політиці локалізації, просуваючи принципи рівноправного партнерства, відповідальності та стійкого розвитку.

7 квітня 2025 року у конференц-залі готелю Radisson Blu Hotel, Київ, відбулася офіційна презентація нової глобальної Програми локалізації Help (Help Localization Facility, HLF), що впроваджується гуманітарною організацією Help – Hilfe zur Selbsthilfe за ініціативи та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Перед початком презентації з вітальними словами виступили заступник посла Німеччини в Україні, доктор Максиміліан Раш, та Генеральний секретар Help – Hilfe zur Selbsthilfe, доктор Торстен Клозе-Цубер. Вони наголосили на важливості цієї програми для розвитку гуманітарної допомоги та локалізації міжнародної підтримки в Україні.

Під час заходу відбулася панельна дискусія, присвячена процесам локалізації в умовах сучасних викликів. Ми щиро вдячні спікерам, які долучилися до обговорення, а саме:
- Ґрітт Ріхтер (Help – Hilfe zur Selbsthilfe), яка виступила модератором дискусії
- Єлизавета Хабібова (Safe Sky Foundation)
- Міла Лєонова (Alliance UA CSO)
- Фредрік Ларссон (NGO Resource Center)
- доктор Максиміліан Раш (Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні)

Програма спрямована на посилення ролі місцевих громадських організацій у сфері гуманітарного реагування. Вона відповідає глобальній стратегії Help і політиці локалізації, просуваючи принципи рівноправного партнерства, відповідальності та стійкого розвитку. HLF прагне встановити нові стандарти у сфері гуманітарної допомоги, зосереджуючись на передачі повноважень місцевим організаціям, які мають глибоке розуміння контексту, довіру громади та спроможність до довготривалого впливу.
Програма базується на двох ключових інституційних механізмах:
▶ Керівний комітет, у складі якого — представники громадянського суспільства, зокрема Christian Aid та People in Need in Ukraine, Help – Hilfe zur Selbsthilfe — займається розробкою інноваційного інструменту фінансування.
▶ Грантовий комітет, до якого входять Help – Hilfe zur Selbsthilfe, Alliance UA CSO, NGO Resource Center та Ukrainian Local Pooled Fund. Саме представники українського громадянського сектору ухвалюють рішення щодо фінансування ініціатив на місцях.
У рамках HLF щонайменше 20 місцевих організацій отримають фінансування. Прийом заявок стартує вже цього літа. Організація Help виступає фасилітатором — підтримує партнерів у реалізації проєктів, розвиває їхні спроможності, забезпечує дотримання міжнародних стандартів та прозорих процедур.

Разом із місцевими та національними організаціями Програма локалізації Help (HLF) закладає основу для більш стійкої, ефективної та справедливої гуманітарної системи, що сприяє подоланню труднощів, бідності та соціальної несправедливості для людей, які потребують допомоги. Цього можна досягти лише через рівноправне партнерство, у якому знання та практичний досвід місцевих акторів стають невід’ємною частиною всіх аспектів гуманітарної діяльності.

