Зміцнення громад та підвищення стійкості вразливих груп населення по всій Україні

У рамках проєкту передбачено гнучкі механізми для швидкої адаптації до нових викликів і пріоритетів, що змінюються. Це може передбачати перерозподіл ресурсів, перегляд термінів, а також постійну оцінку та переоцінку ситуації на місцях. Залишаючись гнучким і оперативним, проєкт може краще підтримувати найбільш вразливі верстви населення та сприяти сталому відновленню в умовах війни, що триває.

  • Період: Січень 2025 – Грудень 2025
  • Донор: ADH
  • Бюджет: 4 059 937.20 €
  • Регіон: м. Київ, Чернігівська, Харківська, Миколаївська, Одеська, Львівська, Хмельницька, Чернівецька, Запорізька, Херсонська, Тернопільська, Волинська, Сумська, Івано-Франківська області
  • Цільова група: Населення вразливих категорій

Основна увага в проєкті приділяється комплексному підходу до задоволення нагальних потреб постраждалих громад, посиленню співпраці з місцевими органами влади та гуманітарними партнерами для забезпечення ефективного надання допомоги.

Проєкт складаєтсья з основних заходів:

Багатоцільова грошова допомога (БГД) для ВПО в західних областях.
Команда в Ужгороді забезпечує щойно евакуйованих та вразливі групи одноразовими грошовими виплатами до трьох бенефіціарів на домогосподарство. Допомогу отримують мешканці Закарпатської, Львівської, Волинської, Чернівецької, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

БГД швидкого реагування для Харківської області.
Підтримка жителів пошкоджених обстрілами будинків через грошові виплати, що здійснюються у партнерстві з БФ «Безпечне небо».

Гранти для мікробізнесу
Програма доступна для власників мікробізнесів у Закарпатській, Івано-Франківській, Волинській, Львівській, Хмельницькій, Чернівецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.

Програма передбачає гранти до 3000 євро (у гривневому еквіваленті) на закупівлю обладнання та матеріалів для відновлення, розвитку чи створення власної справи. Підтримуються бізнеси в таких сферах, як ремесла (наприклад, деревообробка, ювелірна справа, кераміка, текстильне мистецтво) та послуги (наприклад, прибирання, озеленення, фітнес, краса, ІТ-послуги, ремонт комп’ютерів). Гранти є безповоротними і спрямовані на підтримку сталого розвитку бізнесу в цих регіонах.

Наставництво та підтримка бізнесу
200 підприємців із Києва та 150 із західних регіонів отримують наставницьку підтримку та доступ до освітніх сесій з бізнес-управління, фінансів та маркетингу.

Адвокаційні заходи
Організація публічних заходів для просування пріоритетності малого бізнесу та покращення міжнародної комунікації. Планується залучення місцевих підприємців і створення інформаційних матеріалів.

Підготовка до зими
Забезпечення установ критичної інфраструктури (лікарень, шкіл тощо) матеріалами для утеплення та енергоефективності. Планується оцінка доцільності використання відновлюваних джерел енергії. Також надаватимуться 3,5 тонни твердого палива для вразливих домогосподарств (осіб з інвалідністю, людей похилого віку, багатодітних сімей тощо).

Підтримка осіб з інвалідністю
У Харківській і Запорізькій областях буде проведено 48 тренінгів для 800 фахівців, які працюють із людьми з інвалідністю. Очікується проведення 11 200 візитів для надання комплексної допомоги. У пунктах тимчасового розміщення буде встановлено інклюзивні пандуси, ліфти та доступні туалети для 90 осіб з обмеженою мобільністю. Проєкт реалізується на підконтрольних уряду територіях у західних, центральних і східних регіонах України, охоплюючи ВПО та місцевих мешканців, постраждалих від війни.

Проєкт адаптується до змін гуманітарної ситуації, забезпечуючи ефективну допомогу тим, хто потребує її найбільше.

?>