Оголошення
Екстрена допомога та захист населення, яке постраждало від війни в Україні

Мультикомпонентний проєкт, який включає у себе надання харчових і гігієнічних наборів, психологічну допомогу і допомогу постраждалим від гендерно зумовленого насильства, надання ліків закладам охорони здоров’я, підготовку муніципальних об’єктів до зими та надання коштів на оренду житла.

 • Період: 1 березня 2022 – 31 грудня 2023
 • Донор: Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини, NAK-karitativ
 • Бюджет: 7,519,989.00 євро
 • Регіон: Черкаська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Київська, Чернігівська, Харківська і Закарпатська області
 • Цільова група: внутрішньо переміщені особи, постраждалі від війни, найбільш вразливі категорії осіб – багатодітні родини, родини з одноосібним батьківством, малозабезпечені, особи з інвалідністю.

Метою цього проєкту є як надання першої необхідної допомоги тим, хто постраждав від війни, так і забезпечення медичних установ ліками, щоб вони могли лікувати пацієнтів, і підготовка до зими муніципальних об’єктів.

Харчові та продуктові набори

Коли люди були змушені покинути свою домівку, переїхати в інший регіон і починати своє життя спочатку, перше, що їм було необхідно, – це харчові продукти і засоби гігієни. У травні-червні Help-Hilfe zur Selbsthilfe разом з UAC надали внутрішнім переселенцям і постраждалим від війни 5000 продуктових і 5000 гігієнічних наборів. Роздачі проводилися в п’яти областях України: Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Херсонській та Донецькій. Окремо було надано 830 упаковок підгузок для дітей тим сім’ям, які цього потребували.

Проте, варто розуміти, що війна продовжується і це суттєво впливає на населення. За оцінками НБУ, 35% українців залишилися без роботи. Відсутність роботи і коштів для існування впливає як на внутрішніх переселенців, так і на вразливі категорії осіб, що постраждали від війни. А саме багатодітні родини, родини з одноосібним батьківством, малозабезпечених, осіб з інвалідністю і т.д. Тому планується надання ще 9000 харчових і 9000 гігієнічних наборів. Цього разу роздачі будуть проходити в Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях. Для покращення логістики команда Help-Hilfe zur Selbsthilfe залучила до роздач локальних партнерів – ГО “Світлі справи” в Миколаєві, Маріупольский гуманітарний штаб в Запоріжжі, БО ‘’Благодійний Фонд ‘’Українські друзі’’ в Харкові та ГО ‘’Центр Підтримки ‘’Опора’’ в Дніпрі і Харкові.

Особлива увага приділяється наповненню наборів. В харчовий набір були додані продукти, за допомогою яких можна приготувати базові страви – зварити борщ чи якусь кашу, спекти хліб і т.д. Також до набору додали чай/каву і різні смаколики, які мають покращити настрій сім’ям осінніми вечорами.

Кошти на оренду житла

Метою цієї частини проєкту було надати внутрішнім переселенцям кошти на перші три місяці, щоб вони могли облаштуватися на новому місці і спокійно знайти роботу, не переживаючи хоча б за житло. Першими отримали кошти 149 сімей в Черкаській області.

Одна з таких сімей – Юлія та її діти. Коли почалася війна, Юлія разом зі своєю сім’єю вирішили переїхали в Поминник (Вікторівку) в Черкаській області. Вони не думали, що покидають свою домівку надовго, тому взяли з собою лише найнеобхідніші речі. Місцеві жителі допомогли їм знайти жило і облаштувати його під потреби сім’ї, а фінансова допомога на оренду житла зменшила фінансове навантаження поки Юлія не повернулася до роботи вчительки молодших класів онлайн.

Другими отримали допомогу 201 сім’я внутрішніх переселенців у Запоріжжі. Наразі також триває обробка заявок для надання допомоги 500 сім’ям в Кіровоградській області. Пріоритет в наданні допомоги надається вразливим категоріям осіб – багатодітним родинам, родинам з одноосібним батьківством, малозабезпеченим, а також особам з інвалідністю.

Психологічна допомога та допомога постраждалим від гендерно зумовленого насильства

Психологічна підтримка допомагає пережити і впоратися з психотравмуючою подією, якою для багатьох українців стала війна. Тому психологічна допомога була одним із пріоритетних напрямів проєкту з самого початку. Її можна отримати як онлайн, так і офлайн в трьох містах України (Умані, Запоріжжі та Ужгороді).

Окрема увага в рамках проєкту приділяється допомозі постраждалим від гендерно зумовленого насильства. Help-Hilfe zur Selbsthilfe разом з ГО «Дівчата» планує надавати психологічну допомогу постраждалим, а також проводити просвітницьку кампанію для превенції ГЗН.

Надання медикаментів

Help в Україні разом з Всеукраїнською Аграрною Радою зробили дві поставки медикаметів в лікарню в Запоріжжі, що дасть змогу надати медичну допомогу 1 150 пацієнтам лікарні. Були надані препарати для лікування нервової системи, а також нестероїдні протизапальні препарати та знеболювальні, гепатопротектори, кровозамінники і т.д. Окрім цього були надані розхідні матеріали, які дозволять лікарям зробити 200 комп’ютерних томографій, за допомогою чого можна побачити внутрішні травми людини, а не лише зовнішні.

Підготовка до зими

Зважаючи на ризик руйнування об’єктів критичної інфраструктури команда Help в Україні почала оцінку муніципальних об’єктів, яким можна допомогти у підготовці до зими. Попередньо було обрано 6 об’єктів у Київській, Чернігівській, Черкаській і Миколаївській областях.

Наразі було підписано меморандум з Дмитрівською громадою і відбулася поставка обладнання для вирівнювання тиску в системі водопостачання. Це дасть можливість для обігріву дитячого садочку і вирішення проблем з постачанням води у 10 багатоквартирних будинках.

Гаряча лінія

Одним із компонентів цього проєкту було оперативне надання інформації на гарячій лінії.

Так внутрішні переселенці та люди, що постраждали від війни, могли дізнатися:

 • де знайти житло або тимчасовий прихисток;
 • інформацію щодо пересування автомобілем, автобусами, маршрутними таксі;
 • де знайти бомбосховище;
 • інформацію для батьків з дітьми щодо дитячих садочків, онлайн навчання та ін.;
 • де є працюючий магазин або де можна отримати гуманітарну допомогу;
 • інформацію щодо надання психологічної підтримки.

В рамках проєкту було надано 7,759 консультацій через гарячу лінію.