Отримання цільової грошової допомоги для розвитку мікробізнесу

ПРИЙОМ ЗАЯВОК ЗАВЕРШЕНО

❗  Шановні бенефіціари! Ми раді повідомити, що прийом заявок на отримання цільової грошової допомоги для розвитку мікробізнесу продовжено. Закликаємо приватних підприємців та осіб, що зацікавлені зареєструватися як приватні підприємці (ФОП) і відповідають критеріям відбору для грантової програми, заповнити форму на отримання грошової допомоги.

Просимо звернути увагу, що прийом заявок відкрито до моменту набору необхідної кількості кандидатів. Тому зацікавлених осіб просимо заповнити заявку якнайшвидше.

Help – Hilfe zur Selbsthilfe відкриває реєстрацію на отримання цільової грошової допомоги на підтримку мікробізнесу. Гранти видаються в рамках проєкту “Надання послуг з невідкладної допомоги та захисту населенню, що постраждало в результаті конфлікту в Україні”, який реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, Aktion Deutschland Hilft та NAK-karitativ.  

Закликаємо приватних підприємців та осіб, які зацікавлені зареєструватися як приватні підприємці (ФОП) і відповідають критеріям відбору для грантової програми, заповнити заявку на отримання грошової допомоги.  

Подати заявку можуть підприємці з числа ВПО (за наявності довідки), які переїхали до Києва та Київської області, а також підприємці з Києва та Київської, Житомирської та Чернігівської областей, які постраждали від військової агресії.

Перевагу у відборі мають: 

  • Жінки підприємці, зокрема ті, які стали головою сім’ї у зв’язку з воєнною службою чоловіка, його пораненням, перебуванням у полоні чи загибеллю; 
  • Домогосподарства з дітьми, літніми людьми та людьми з інвалідністю. 

Всього передбачено 325 виплат в межах проєкту.  Грант включає грошову підтримку на закупівлю обладнання та матеріалів вартістю до 2700 євро у національній валюті України та моніторинг підтримуваних мікробізнесів .  

Головними критеріями відбору є наявність реалістичної та стійкої бізнес-ідеї, а також дотримання існуючих стратегій місцевого розвитку. Мета програми — допомогти підприємствам розвиватися та стати стійкими в довгостроковій перспективі.  

Програма грантів для мікропідприємств розроблена для підтримки ремісничих (крафтових) та сервісних бізнесів. Лише підприємства, що належать до цих категорій, будуть мати право на отримання гранту. Програма надаватиме фінансову підтримку в формі грантів, які не потрібно повертати. Приклади ремесел можуть включати: столярство, бджільництво, виготовлення прикрас, гончарство та кераміку, текстильні мистецтва , виготовлення свічок, мил та інше. Приклади сервісів можуть включати: послуги з прибирання та догляду за будинками, ландшафтні та доглядові послуги за газоном, персональні тренування та фітнес-послуги, краса та догляд (такі як укладання волосся та догляд за нігтями), послуги з догляду за домашніми тваринами, ІТ та комп’ютерні ремонтні послуги та інше. 

Програма надання грантів не надає підтримку бізнесам у сільському господарстві. Однак, якщо бізнес займається вирощуванням їжі та/або розводить тварин і використовує їх для виробництва рукодільних товарів, таких як сир, хліб, мед тощо, то це буде вважатися ремеслом та може бути зарахованим на отримання підтримки через цю програму. 

Період прийому заявок: Прийом заявок продовжено до моменту набору потрібної кількості кандидатів.

Help зберігає право на продовження прийому заявок на власний розсуд або на дострокове закінчення прийому заявок, за умови відбору достатньої кількості учасників. 

Зверніть увагу, що для заповнення форми необхідно завантажити та підписати заяву, згоду на обробку даних,  додати паспорт, ІПН і додаткові супровідні документи, а також відповісти на всі питання в Google-формі.  

Підприємці, які пройшли процес двостороннього відбору та підписали грантовий контракт, повинні виконувати обов’язки, такі як:  

  • зареєструвати підприємницьку діяльність або мати уже зареєстрований ФОП,  
  • закупити обладнання та матеріали для ведення бізнесу,  
  • сплачувати податки

Також звертаємо вашу увагу, що представники Help – Hilfe zur Selbsthilfe будуть перевіряти цільове використання коштів. 

Оскільки для участі у проєкті необхідно мати зареєстровану підприємницьку діяльність, чи бути зацікавленим її зареєструвати, ми підготували відповіді на поширені запитання, які можуть Вам допомогти в процесі реєстрації.  

  • Як зареєструвати ФОП? 

Сервіс Дія підготував покрокову інструкцію для тих,  хто хоче зареєструвати ФОП.  Для цього Вам потрібно мати електронний підпис, авторизуватися у електронному кабінеті Дія та заповнити онлайн-форму на отримання послуги.  

У відео нижче ви знайдете інструкцію, як зареєструвати фізичну особу- підприємця, та супутні підказки: як обрати КВЕД, як внести зміни до ФОП, який тип оподаткування обрати та ін.  

  • Як перейти на єдиний податок 2%? 

Це можуть зробити ФОПи 3-ї групи, які подали заяву в Державну податкову службу на застосування спеціальної ставки 2%. Декларація подається до 20 числа кожного місяця за доходи, отримані в попередньому місяці, починаючи з травня і до скасування воєнного стану на території України. Сплата єдиного податку 2% доступна в застосунку до кінця кожного місяця за попередній, тобто ще 10 днів після граничного терміну подання декларації. Покрокова інструкція від порталу Дія допоможе перейти на 2% оподаткування та відповість на запитання.  

  • Як сплатити податки? 

У цьому відео віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров детально розповідає, як сплатити податки через сервіс Дія.