Мета HLF — посилення ролі місцевих організацій у гуманітарному реагуванні. Програма базується на принципах рівноправного партнерства, прозорості та сталого розвитку.
- Період: Листопад 2024 - Грудень 2026
- Донор: GFFO
- Бюджет: 10 800 000.00 €
- Регіон: по всій Україні
- Цільова група: Населення вразливих категорій
Програма локалізації Help (HLF) — це глобальна ініціатива Міністерства закордонних справ Німеччини, яка фінансується ним та реалізується під координацією німецької гуманітарної організації Help – Hilfe zur Selbsthilfe.
Вона відповідає стратегії Федерального міністерства закордонних справ Німеччини щодо гуманітарної допомоги за кордоном і втілює основні цілі глобальної стратегії Help, а також пов’язану з нею політику розширення можливостей та локалізації.

Через Програму локалізації Help прагне встановити нові стандарти гуманітарної допомоги, зосереджуючись на таких ключових цілях:
▶ Побудова значущих і рівноправних партнерств із організаціями громадянського суспільства задля подолання дисбалансу влади між міжнародними та місцевими гуманітарними організаціями.
▶ Посилення участі місцевих організацій у гуманітарній діяльності, з урахуванням потреб та інтересів громад. Це включає розширення їхніх повноважень, голосу та відповідальності.
▶ Надання гнучкого та потребоорієнтованого фінансування, яке мінімізує бюрократичні бар’єри та підтримує спроможність організацій на місцях.
Основне завдання програми HLF — забезпечити реалізацію гуманітарних проєктів безпосередньо місцевими організаціями-партнерами, що сприяє пришвидшенню процесів локалізації гуманітарної допомоги Німеччини. Такий підхід посилює спроможність місцевих та національних організацій, передаючи їм більше повноважень у прийнятті рішень.
Програма базується на двох основних принципах:
▶ Керівний комітет (Steering Committee), до складу якого входять, зокрема, Christian Aid, People in Need in Ukraine та Help – Hilfe zur Selbsthilfe, формує загальну стратегію Програми локалізації HLF, визначає рамки інноваційного інструменту фінансування та бере участь у його розробці.
▶ Грантовий комітет (Granting Committee) ухвалює конкретні рішення щодо фінансування проєктів. Половину його складу становлять представники українських організацій громадянського суспільства. До комітету входять: Alliance UA CSO, NGO Resource Center, Ukrainian Local Pooled Fund, Help – Hilfe zur Selbsthilfe.

Інструмент фінансування HLF не лише відкриває доступ до стабільного та адаптивного фінансування для локальних організацій, а й інвестує в розвиток їхніх інституційних спроможностей. Це дозволяє ефективніше реагувати на складні гуманітарні виклики.
Станом на зараз щонайменше 20 місцевих організацій отримають фінансування в межах HLF. Help виступає фасилітатором процесу — підтримує партнерів у реалізації проєктів, посилює їхні можливості, а також забезпечує дотримання принципів фінансування та міжнародних стандартів якості.
