Програма локалізації Help (HLF)

Мета HLF — посилення ролі місцевих організацій у гуманітарному реагуванні. Програма базується на принципах рівноправного партнерства, прозорості та сталого розвитку.

  • Період: Листопад 2024 - Грудень 2026
  • Донор: GFFO
  • Бюджет: 10 800 000.00 €
  • Регіон: по всій Україні
  • Цільова група: Населення вразливих категорій

Програма локалізації Help (HLF) — це глобальна ініціатива Міністерства закордонних справ Німеччини, яка фінансується ним та реалізується під координацією німецької гуманітарної організації Help – Hilfe zur Selbsthilfe.

Вона відповідає стратегії Федерального міністерства закордонних справ Німеччини щодо гуманітарної допомоги за кордоном і втілює основні цілі глобальної стратегії Help, а також пов’язану з нею політику розширення можливостей та локалізації.

Через Програму локалізації Help прагне встановити нові стандарти гуманітарної допомоги, зосереджуючись на таких ключових цілях:

Побудова значущих і рівноправних партнерств із організаціями громадянського суспільства задля подолання дисбалансу влади між міжнародними та місцевими гуманітарними організаціями.

Посилення участі місцевих організацій у гуманітарній діяльності, з урахуванням потреб та інтересів громад. Це включає розширення їхніх повноважень, голосу та відповідальності.

Надання гнучкого та потребоорієнтованого фінансування, яке мінімізує бюрократичні бар’єри та підтримує спроможність організацій на місцях.

Основне завдання програми HLF — забезпечити реалізацію гуманітарних проєктів безпосередньо місцевими організаціями-партнерами, що сприяє пришвидшенню процесів локалізації гуманітарної допомоги Німеччини. Такий підхід посилює спроможність місцевих та національних організацій, передаючи їм більше повноважень у прийнятті рішень.

Програма базується на двох основних принципах:

Керівний комітет (Steering Committee), до складу якого входять, зокрема, Christian Aid, People in Need in Ukraine та Help – Hilfe zur Selbsthilfe, формує загальну стратегію Програми локалізації HLF, визначає рамки інноваційного інструменту фінансування та бере участь у його розробці.

Грантовий комітет (Granting Committee) ухвалює конкретні рішення щодо фінансування проєктів. Половину його складу становлять представники українських організацій громадянського суспільства. До комітету входять: Alliance UA CSO, NGO Resource Center, Ukrainian Local Pooled Fund, Help – Hilfe zur Selbsthilfe.

Інструмент фінансування HLF не лише відкриває доступ до стабільного та адаптивного фінансування для локальних організацій, а й інвестує в розвиток їхніх інституційних спроможностей. Це дозволяє ефективніше реагувати на складні гуманітарні виклики.

Станом на зараз щонайменше 20 місцевих організацій отримають фінансування в межах HLF. Help виступає фасилітатором процесу — підтримує партнерів у реалізації проєктів, посилює їхні можливості, а також забезпечує дотримання принципів фінансування та міжнародних стандартів якості.

?>